2 millió ember maradt volna áram nélkül Ukrajnában, ha az orosz hackerek sikerrel járnak
Sajtóhírek szerint a Sandworm nevű kiberkollektíva megint megpróbálta kiütni a háború sújtotta Ukrajna áramhálózatát, de nem jártak sikerrel.
Sajtóhírek szerint a Sandworm nevű kiberkollektíva megint megpróbálta kiütni a háború sújtotta Ukrajna áramhálózatát, de nem jártak sikerrel.
A támadás nem járt sikerrel, mert a Microsoft és az ESET visszaverte azt. A szakértők szerint a művelet ugyanahhoz a csoporthoz köthető, amely már korábban végrehajtott egy ilyen akciót.
Joe Biden amerikai elnök a minap arra figyelmeztette az amerikai cégeket, hogy zárják be digitális ajtóikat, mert soha nem látott hackertámadások indulhatnak. A kezdeményező szerinte Oroszország lehet.
Szent-Iványi István külpolitikai szakértő, egykori SZDSZ-es politikus és volt nagykövet a Facebook-oldalán érdekes részleteket osztott meg a taskenti esetről.
Halász János szerint halaszthatatlan feladataik adódtak.
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU) szerint a hacker abban működött közre, hogy az orosz csapatok készülékére irányított bizonyos telefonhívásokat.
Hamis hírek terjednek hivatalos ukrán weboldalakon, miután hackerek eltérítették azokat.
A REvil általában zsarolóvírusokkal támadja a célpontjait. A legutóbb dollármilliókat követeltek a zárolt számítógépek feloldásáért.
A brazil JBS a világ legnagyobb hússzállítója, 15 országban több mint 150 üzemmel rendelkezik. A támadók orosz hackerek lehettek.
Az idei év legnagyobb sporteseménye lehet – ha lesz – a nyári tokiói olimpia és paralimpia, amit ennek megfelelően védeni is kell, például a kibertámadásoktól.
A támadásért biztonsági szakértők széles körének meggyőződése szerint Oroszország felel.
A feltételezhetően orosz hackerek a kereskedelmi minisztérium távközlési és információs igazgatóságának adataira is ráláttak amerikai kormányzati illetékesek közlése szerint.
A Microsoft szerint ugyanarról a csoportról van szó, amelyik 2016-ban behatolt a demokraták számítógépes rendszereibe, és emaileket szivárogtatott ki.
A Tesla ellen is zsarolóvírus-támadásra készült egy hackercsoport, de az csak most kiderült ki, hogyan.
Nem csak az orosz kiberbűnözők próbálják ellehetetleníteni a koronavírus elleni védőoltáson dolgozók munkáját.
A kiberbiztonsági szakemberek szerint ez volt az első alkalom, hogy a Cozy Bearként is ismert hackercsoport a koronavírus-járványhoz kapcsolódva követett el kibertámadást.
Két fiók háromévnyi levelezéséhez jutottak hozzá az orosz katonai hírszerzés emberei a Spiegel értesülése szerint.
Az amerikai hatóságok tudni vélik az orosz Evil Corp nevű hackercsoport két tagjának nevét. Az Evil Corp legalább 40 ország cégeinél hajtott végre kibertámadásokat.
Többek közt orosz hackerektől indult tartalmak terjesztésével is foglalkozott az a Facebook-oldal, amit Donald Trump amerikai elnök támogatására indítottak ismeretlenek. Az oldal már nem él, a közösségi oldal zárolta.
Nem csak a magyar kormány tekint kellemetlen szereplőként a magyar származású milliárdosra, Soros Györgyre. Sajtóhírek szerint az oroszok sem szimpatizálnak vele.